Як красиво пофарбувати яйця до Великодня 2020? Ідеї фарбування великодніх яєць своїми руками
d3745e87fe5cc77183c3b9bb021fff5f - Як красиво пофарбувати яйця до Великодня 2020? Ідеї фарбування великодніх яєць своїми руками

Фарбування яєць — вікова традиція Великого Святого свята. Кольорове невелике частування прийнято дарувати при зустрічі в Світле Воскресіння і христосуватися — цілувати один одного три рази з вигуком:»Христос воскрес!» Воно — символ життя, що перемагає смерть. Фарбували їх раніше в червоний колір, який символізував Кров Христа, пролиту заради спокутування людства.

Свято Великодня — самий радісний і світлий православне свято. Всі в цей день променисто, яскраво, многоцветно. Традиційні страви — сирні паски і пишні паски красиво прикрашаються різнокольоровою присипкою і харчовими намистинами, квітами з цукрової мастики, фруктами та ягодами, мармеладом і цукатами. І якось само вийшло, що і різнокольоровим, строкатим стали розфарбовані яйця на святковому столі.

d3745e87fe5cc77183c3b9bb021fff5f - Як красиво пофарбувати яйця до Великодня 2020? Ідеї фарбування великодніх яєць своїми руками

Сьогодні ми спробуємо різні варіанти їх фарбування із застосуванням як харчових барвників, так і природних природних продуктів. І нас чекають багато незвичайних і цікавих способів.

Як незвично і красиво пофарбувати яйця до великодня

Просто й швидко перетворити білі шкарлупки можливо з допомогою харчових барвників. Вони дають як насичені яскраві і соковиті кольори, так і їх ніжні відтінки. За допомогою них можна створювати приголомшливу красу. Перед Вами кілька варіантів такого фарбування. Вибирайте, пофарбуйте і порадуйте своїх близьких у Світле свято симпатичними овальними подаруночками.

Лінії і клітина

Побачивши таку цікаву забарвлення, здається, що зробити це важко і не кожному під силу. Але це далеко не так. Всього кілька простих дій, і у Вас все вийде.

Ми візьмемо:

 • Яйця
 • Харчові барвники різних відтінків
 • Вузька ізолента
 • Ножиці
 • Віночок

Попередньо відварюємо круто яйця. Приклеюємо на нього по колу ізоляційну стрічку, залишаючи проміжок між кожним витком.

У ємності розводимо барвник потрібного кольору. Яйце з приклеєною ізолентою вкладаємо у віночок. Опускаємо його в рідину і тримаємо в ній 2 хвилини.

Віночок беріть з широкими лопатями, щоб яйце проходило між прутів.

Виймаємо яйце з рідини і звільняємо його з віночка. Даємо фарбі висохнути і акуратно знімаємо клейку стрічку. Як бачимо під нею залишився незабарвлені ділянки.

Знову приклеюємо ізоляційну стрічку, але змінюємо її розташування. В залежності від того, як буде розміщена стрічка, малюнок буде змінюватися.

В іншій ємності розводимо новий барвник. У нашому випадку жовтий. Знову поміщаємо в віночок огорнуте і опускаємо яйце в фарбу на 2 хвилини.

Виймаємо з віночка і обсушуємо. Потім акуратно знімаємо стрічку. Ось і вийшов різнокольоровий візерунок.

У цьому способі фарбування потрібно враховувати сполучуваність квітів, а також те, як змінюється колір, з’єднуючись з іншим. Маючи стрічку в різних напрямках можна зробити картату забарвлення або смугасту. Трохи фантазії з невеликими зусиллями, і красиві пасхальні яйця готові.

Нічне небо

Ось такі неординарні смачні сувеніри можна зробити самим Правда, схоже або на нічне небо. А може, це неосяжне космічний простір? Але те, що вони здивують своєю красою багатьох, це точно!

Нам потрібні:

 • Яйця
 • Харчові барвники різних кольорів
 • Губка
 • Зубна щітка
 • Гумові рукавички

Всі дії під час фарбування проводите в гумових рукавичках.

Відварюємо яйця і охолодити їх. У ємності розводимо водою синій барвник. Опускаємо в неї варене яйце. Чекаємо, поки воно не забарвиться в насичений синій колір. Виймаємо його з рідини, даємо йому час обсохнути.

Харчові барвники всіх відтінків маємо на керамічній тарілці як на палітрі. Розріжте губку на кілька частин. Невеликим шматочком зручніше наносити фарбу. Першою наносимо фіолетову. Зафарбовуємо невелику ділянку.

Потім наносимо губкою рожеву фарбу. Вона теж займає невелику ділянку поруч з фіолетовою.

І наступним накладаємо блакитний колір. Витираємо губкою кордон між однією і іншою фарбою.

Останній — чорний барвник. Промакувальними рухами наносимо його по всій поверхні яйця. Він зменшує яскравість кольору попередніх барвників і створює видимість космосу.

Для того, щоб забарвлення ще більше скидався на космічні дали, скористаємося зубною щіткою і білим барвником.

Використовуємо зубну щітку як розбризкувач дрібних крапельок фарби. Пальцем проводимо по щетині щітки, і фарба, яка знаходиться на ній, дрібними бризками лягає на поверхню шкаралупи.

Ось такі маленькі всесвіти у нас вийшли. А якщо подекуди бризки поєднати між собою, то можна побачити і сузір’я.

Дайте час фарбі висохнути і ставте на стіл. Вони будуть дуже цікавим і незвичайним прикрасою свята. Напевно, багато хто гості будуть питати:»А вони справжні? Їх можна їсти?»

Візерунки-розлучення

За допомогою цього способу фарбування виходять ось такі одноколірні з розводами яйця. А зробити таку красу дуже легко. Всього кілька хвилин і шедевр готовий!

Нам буде потрібно:

 • Яйця
 • Клейовий пістолет
 • Харчові барвники різних кольорів
 • Гумові рукавички

Зваримо круто яйця. Даємо їм охолонути. Розігріваємо клейовий пістолет. Наносимо по всій поверхні шкаралупи лінії і зигзаги рідким гарячим клеєм.

Потрібно дочекатися, поки залишені сліди затвердіють. Розводимо барвник водою і опускаємо в нього яйце.

Час знаходження визначайте по получающемуся окрасу. 2-3 хвилини — бліді тону, довше — насиченішим.

Тепер акуратно знімаємо клейовий шар зигзагів, намагаючись не пошкодити шкаралупу. Під ним ми бачимо нефарбовані білі ділянки. Що і повинно було вийти.

Даємо обсохнути. Таким чином, використовуючи різні кольори барвників, можна швидко пофарбувати яйця.

Частування готово до свята. Подаруйте рідним по яскравому яєчка у великодній день, почастуєте їх смакотою, щоб вони знали, що Ви їх любите, що Ви завжди поруч.

Мармуровий раскрас

Ще один цікавий варіант фарбування. Застосувавши цей метод, Ви отримаєте такі красиві мармурові яйця. Поєднання двох кольорів дає безліч відтінків і переходів, що робить їх незвичайними, ніжними і привабливими.

Нам необхідно:

 • Яйця
 • Піна для гоління «Gillette»
 • Харчові барвники різних кольорів
 • Зубочистки
 • Піпетка

Заздалегідь варимо круто яйця і охолодити їх. У ємність випускаємо піну для гоління. Розгладжуємо її, щоб вона лежала рівним шаром.

Піпеткою наносимо різнокольорові краплі. Для фарбування одного яйця використовуємо два кольори, наприклад, червоний і жовтий, жовтий і блакитний.

Зубочисткою проводимо лінії на поверхні піни з краплями. Спочатку по горизонталі, по вертикалі.

Яйце кладемо зверху, злегка його прокочуючи по фарбі і потім рясно обмазуємо його в піні.

Яйця з нанесеною на них піною складаємо на тарілку. Залишаємо на деякий час, щоб фарба виявилася.

Змиваємо пінисту масу водою. Залишаємо обсохнути. Ось і вийшов розпливчастий мармурове забарвлення.

Правда, вийшло здорово? Ніби щось схоже на шовкову тканину з переливами і розмитими переходами. Таке гарне частування без сумніву приємно отримати в Світле свято.

Кольорові переливи

Цим способом фарбування, на мій погляд, із задоволенням скористаються діти. Вони — великі знавці яскравих і соковитих відтінків і чудово впораються з фарбуванням. Адже сам процес простий і в той же час радісний.

Ми беремо:

 • Яйця
 • Харчові барвники різних кольорів
 • піпетка
 • кнопки канцелярські (стовпчики) — 3 шт.
 • пробкова пластина

Варимо яйця і залишаємо їх остигати. Кнопки встромляємо в коркову пластину під кутом.

Якщо немає коркової дошки, то можна взяти пінопласт або пластилін.

Занурюємо яйце у воду і ставимо на ці кнопки. Розводимо водою барвники декількох кольорів. Піпеткою набираємо фарбу і капаємо на верхівку. По вологій поверхні краплі розтікаються і спускаються вниз.

Наносимо інші фарби. І зверху, і з боків. Кольорові потоки не тільки фарбують шкаралупу в певний колір, але і з’єднуючись з іншим кольором дає новий відтінок.

Читайте также:  Что можно сделать с ребенком из круп, макарон и орехов?

Залишаємо яйце висихати. Ось така смугаста палітра вийшла. Дитині дуже приємно буде подарувати свої твори друзям або родичам. Але вдвічі приємно те, що він теж бере участь у підготовці до Великого свята.

Відео про те, як пофарбувати яйця цибулевої лушпинням в домашніх умовах

Це самий звичний спосіб фарбування яєць, звичайно ж, з використанням сухого верхнього шару ріпчастої цибулі. Ним користувалися люди з давніх часів, коли ще не було ніяких харчових барвників. Яскравий і соковитий червоно-коричневий колір в ті часи точно відповідав традиційного ритуалу, заснованому на давньому переказі.

Перша версія його відноситься до епізоду з життя Марії Магдалини, яка, з’явившись до імператору Тіверію, піднесла йому в знак вшанування забарвлене в червоний колір яйце зі словами:»Христос воскрес!» Друга версія цього передання свідчить, що яйце саме забарвилося в червоний колір в момент виголошення Марією цих слів.

Про те, як зробити такий соковитий забарвлення, з симпатичним малюнком, показано у відео. Подивіться його, і Ви зможете зробити також.

Який спосіб Вам сподобався найбільше? Напишіть в коментарях, що у Вас вийшло.

Фарбуємо яйця куркумою без варіння

Ця індійська диво-спеція має не тільки корисними властивостями, але і насиченим жовтим компонентом. Саме колір залучив нас використовувати її як природний барвник. Пофарбована куркумою шкаралупа набуває сонячний, лимонний відтінок. Використовують різні способи фарбування, як з варінням, так і без неї. Про останньому способі і піде мова.

Нам буде потрібно:

 • 4-5 яєць
 • 3 ст. л. куркуми
 • 2 ст. л. 9% оцту

Куркума дуже сильно забарвлює всі навколо. Будьте обережні при її використанні.

Відварюємо круто яйця. Вибираємо високу ємність. Ми взяли контейнер для харчових продуктів. Акуратно всипаємо в неї куркуму.

Жовту спецію заливаємо крутим окропом. Гарненько перемішуємо, щоб вийшов середньої густоти розчин насиченого кольору.

Додаємо дві столові ложки 9% оцту. З ним ми доб’ємося більш яскравого фарбування. Перемішуємо всі компоненти.

Опускаємо в густу рідку суміш варені яйця. Вони повинні бути повністю занурені в розчин. Залишаємо при кімнатній температурі до повного охолодження. Потім прибираємо в холодильник на 6-8 годин.

Через 6 годин виймаємо ємність з холодильника і виймаємо вже забарвити яйця. Вони відмінно пофарбувалися в яскравий жовтий колір. Викладаємо їх на паперову серветку. На ній вони обсохнуть.

Після цього перекладаємо на блюдо і несемо до столу. Ось такі сонечка у нас вийшли — яскраво-жовті і соковиті. А допомогла нам створити цю красу чудова спеція — куркума. І спосіб фарбування виявився легким і простим. Навіть варити розчин зі спеціями не довелося.

Забарвлення яєць різнокольоровими ганчірками

Виявляється, що і з допомогою кольорових тканин можна нанести красивий малюнок на білу шкаралупу. Для цього процесу підходить щільний натуральний шовк. І якщо у Вас вдома є шматочки такої тканини, то сміливо користуйтеся цим способом. А результат приголомшливий.

Нам потрібно взяти:

 • Сирі яйця
 • Шматочки яскравою шовкової тканини з малюнком (18х18 см)
 • Шматочки білої бавовняної тканини (20х20 см)
 • Оцет — 2 ст. л
 • Ножиці
 • Канцелярські гумки
 • Рослинна олія

Відбираємо клапті натурального 100% шовку. Можна використовувати тканину чоловічих краваток. Шовковий матеріал повинен бути щільно пліток і як можна більш товстим. Тонкі, прозорі шарфи краще не використовувати, вони не випускають ніякого кольору.

Темні, сильні кольори краще і залишаються незмінними при перенесенні на яйце (чорний, темно-синій, темно-фіолетовий та ін) Пастельні і сірі кольори на шовку практично не мають візуального ефекту.

Протираємо сирі яйця вологою серветкою або тканиною, щоб видалити з нього бруд. Нарізаємо з шовку квадрати розміром 18х18 див.

На лицьову сторону клаптя кладемо яйце. Маємо його в центрі, піднімаємо краю тканини вгору. Щільно загортаємо, щоб тканина повністю прилягла до нього, і закручуємо.

Опускаємо всю конструкцію у холодну воду. Розгладжуємо пальцями шовк по всій поверхні, щоб не було складок.

Щільно прилегла тканина дозволить з великою точністю передати малюнок. А утворилася складка залишить ділянку під ним без відбитка.

Закріплюємо шовк канцелярською гумкою. Робимо всю підготовчу процедуру з кожним яйцем.

Тепер загортаємо їх в бавовняну тканину. Вона не повинна бути дуже щільною, так як яйце може розбитися.

Використовуйте тільки білий бавовна. Тут підійдуть простирадла, кухонні рушники. Функція бавовни полягає в тому, щоб стримати колір шовку. Фарба не потрапить у воду і не пофарбує інші яйця.

Закріплюємо тканина гумкою. Таким чином обертаємо і перетягуємо всі інші наші заготовки.

У каструлю наливаємо холодну воду, додаємо в неї дві столові ложки оцту. Саме він при нагріванні запускає механізм фарбування.

Укладаємо все заготовки в каструлю і ставимо на сильний вогонь. Доводимо до кипіння, а потім вогонь зменшуємо. Варимо на повільному вогні ще 25 хвилин.

Всі крашанки витягуємо, знімаємо верхній шар тканини, викладаємо їх у велику миску або на тарілку. Даємо їм охолонути протягом 30 хвилин.

А тепер розрізаємо гумки і остиглі закрутки починаємо акуратно розгортати. Прекрасний відбиток вийшов!

Для того, щоб кожне яйце було гладким і блискучим, змащуємо його невеликою кількістю рослинного масла. Потім пальці в миску з маслянистою рідиною і обтираем фарбовану шкаралупу.

Готові яйця укладаємо на блюдо. Задивишся на таку красу! Думаю, що кожен хотів би отримати такий сувенір у подарунок.

Пофарбовані таким чином яйця створені для естетичної насолоди і пасхального декору. Не використовуйте їх в якості частування.

До речі, шовкову тканину Ви ще раз зможете використовувати для фарбування. Правда відбитки будуть уже не такі насичені, але все одно виявляться. Так що, просушіть, пропрасуйте і збережіть шматочки кольорової тканини. А білий бавовна взагалі можна використовувати постійно. Його тільки треба промити у чистій воді після всього процесу.

Мармурові яйця на Великдень своїми руками

Скориставшись цим способом фарбування, ми зможемо зробити дуже красиві і оригінальні мармурові яйця. Виглядають вони дуже ефектно. А все робиться дуже просто. Але, звичайно ж, є і свої секретики. Не втрачаємо часу і приступаємо.

Нам потрібно:

 • 7 сирих яєць
 • цибульна лушпиння від цибулі ріпчастої і червоної цибулі
 • 1 ч. л солі
 • Ножиці
 • Нитки
 • 1 флакон йоду (20 мл)
 • 7 квадратних шматочків марлі розміром
 • Рослинна олія

Викладаємо червону і руду лушпиння в тарілки. Її ми будемо подрібнювати. Спочатку ми вирішили спробувати прискорити цей процес за допомогою подрібнювача, але результат не дуже порадував. На дні чаші були дрібні шматочки, а зверху — великі. Тому, вирішили просто порізати лушпиння ножицями.

Сире яйце опускаємо в воду і добре обвалюємо в цибулинні, щоб вона покрила всю шкаралупу. Потім переносимо його на шматок марлі.

Акуратно загортаємо в марлю, намагаючись зберегти всі цибульні частинки. Щільно закручуємо і зав’язуємо ниткою. Виступаючі кінці можна відрізати, залишивши невелику частину тканини.

Складаємо оформлені заготовки в каструлю. Всипаємо туди ж сіль, щоб яйця не потріскалися при варінні.

Заливаємо холодну воду в каструлю. Вона повинна повністю покривати вміст. Ставимо на вогонь і доводимо до кипіння. Після того, як вода закипить, варимо ще 5 хвилин.

Після цього вливаємо йод, повністю весь флакон (20 мл). Продовжуємо варити протягом 15 хвилин.

Якщо варити яйця менше, то насиченість фарбування буде слабкіше, фарби виходять бляклі.

Після варіння зливаємо гарячу воду, заливаємо холодною. І під струменем проточної води промиваємо, не розгортаючи, яйця.

Читайте также:  Гортензия — домашний целитель

Потім розрізаємо і знімаємо марлю. Очищаємо всі зварені яйця від частинок цибулиння.

Пофарбована лушпиння має злегка матовий наліт. Щоб фарби засяяли, протираємо кожне яйце рослинним маслом. Ось тепер все готово. У нас вийшли гарні мармурові яйця, блискучі з цікавим кам’яним малюнком.

Кажуть, що при варінні з присутністю йоду, білок виходить з плямами, а жовток синіє. За умови, що Ви будете варити довго, а саме 15 хвилин, то цього не відбудеться. І білок, і жовток будуть мати нормальний природний колір і смак. А по достоїнству оцінити гарне частування Ваші близькі зможуть під час святкування Світлого Воскресіння.

Як цікаво пофарбувати яйця без барвників

Всім відомі способи фарбування яєць природними компонентами. Вони нешкідливі і безпечні для здоров’я. І дають прекрасний колір від яскраво-насичених до ніжних тонів. На першому місці, звичайно ж, цибулиння. Також використовують червоно-качан капусти, куркуму, чорницю, журавлину, каркаде, сік моркви, буряка, шпинату.

Деякі способи фарбування шкаралупи ми з Вами і випробуємо. Подивимося, що у нас вийде.

Забарвлення яєць червоно-качанної капустою

Цей овоч, як виявилося, не тільки смачний і корисний, але ще й чудовий барвник. Використовуючи його, ми можемо отримати всі відтінки від сіро-блакитного до насиченого синього. Залежить це від часу витримки в розчині.

Потрібно:

 • Яйця
 • Червоно-качанна капуста — 1 качан вагою 1,2-1,5 кг
 • 9% оцту — 2 ст. л
 • Рослинне масло — 1-2 ст. л

Заздалегідь відварюємо круто яйця і охолодити їх. Раз у нас є цілий качан капусти, ми вирішили пофарбувати шкаралупу двома способами — цілим шматком і різаними частинами. Ділимо вилок навпіл. Одну половину нарізаємо великими шматками.

Беремо дві каструлі. В одну кладемо цілу частину внутрішньою частиною вниз, а в іншу нарізані листя. Заливаємо водою. Вона повинна покрити повністю капусту і в тій і іншій ємності. Ставимо на вогонь і доводимо до кипіння. Шматок після закипання варимо 30 хвилин, а шматочки листя — 20 хвилин.

Знімаємо з вогню. Цілий шматок витягуємо. У гарячий відвар вливаємо по 2 столових ложки оцту в кожну каструлю і розмішуємо.

Кладемо варені яйця і в одну і в іншу ємність. У другій каструлі зарываем їх в листя. Залишаємо їх при кімнатній температурі до повного охолодження. А потім ставимо каструлі в холодильник і ще витримуємо протягом 6 годин.

Колір відвару насичений буряковий. Здається, що шкаралупа повинна стати рожевою або бордовим. Але, на жаль, вона буде синім.

Через шість годин дістаємо каструлі з холодильника. Виймаємо яйця на паперові рушники. Даємо їм обсохнути. Потім протираємо шматочком тканини, змоченим в рослинному маслі, щоб вони стали більш яскравими і блискучими.

Кажуть, що при фарбуванні цілим шматком капусти шкаралупа має рівний колір, а при фарбуванні листям з’являється візерунковий малюнок. На мій погляд, великої різниці не спостерігається. Але колір вийшов відмінний. А якщо у відвар, що залишився закласти нову партію яєць і потримати їх 2-3 години, то забарвлення буде сіро-блакитним. І теж дуже гарний. Спробуйте. А про те, що у Вас вийде, пишіть в коментарях.

Фарбування яєць куркумою

Ми вже з Вами використовували цю спецію в якості барвника. І робили ми це холодним способом. А тепер спробуємо гарячий. Будемо куркуму варити.

Нам потрібно:

 • Яйця
 • Куркума — 3 ст. л

У каструлю з водою всипаємо куркуму. Розмішуємо її в рідині. Ставимо на вогонь і доводимо до кипіння.

Кладемо у відвар сирі яйця кімнатної температури. Доводимо до кипіння. Проварюємо ще 10-12 хвилин.

Потім виймаємо їх на паперовий рушник і обсушуємо. Для більш насиченого кольору можна залишити яйця в розчині на більший час.

Ну, тепер крашанки можна викладати на блюдо. Або прикрасити ними великодню композицію. Ці симпатичні сонечка порадують нас своїм яскравим кольором і стануть чудовою прикрасою святкового столу, так і приємним смачним подаруночком.

Фарбування яєць журавлиною

Багато ягоди мають барвний пігмент та є чудовим природним барвником. З їх допомогою можна отримати приємні кольори і відтінки. Ось і журавлина порадує нас сьогодні своїми здібностями. З її допомогою ми зробимо такі прекрасні і ніжні крашанки.

Ми візьмемо:

 • Яйця
 • 1 пакет замороженої журавлини — 400 г

Яйця відварюємо круто і остуджуємо. Розморожуємо журавлину. Коли вона повністю розтане, розімніть все ягоди і отримаємо сік.

Ягоди перекладаємо в банку і виливаємо туди ж всю рідину. Вкладаємо в цю масу яйця. Залишаємо на 2-3 години.

Через кілька годин їх виймаємо і викладаємо на паперовий рушник. Даємо їм добре обсохнути.

Чудовий ніжний відтінок вийшов. Та до того ж ягоди, що знаходяться в соку, надали приємний малюнок шкаралупі. Така краса варта знаходиться на центральному місці святкового столу. Пригощайте і радуйте прекрасним своїх близьких у Світлий день.

Фарбування великодніх яєць каркаде

Чай і кава давно привернули увагу господинь як барвники. І, звичайно, вони не обійшли своєю увагою каркаде — чайний напій з сушених пелюсток (приквітків) суданської троянди. Всім відомий насичений яскравий бордово-червоний колір цього напою. Подивимося, що вийде, якщо потримати яйце у цьому настої.

Ми беремо:

 • 1 пакет каркаде — 80 г
 • Яйця

Яйця попередньо відварюємо до готовності. У ємність висипаємо весь пакет з чаєм. Заливаємо пелюстки окропом. Розмішуємо і кілька хвилин наполягаємо.

Коли настій придбав темний насичений відтінок, починаємо укладати в нього яйця. У цьому розчині тримаємо їх 2-3 хвилини.

Виймаємо крашанки на паперовий рушник і даємо їм час обсохнути. І ось такі симпатичні яєчка у нас вийшли.

Ніжний приємний забарвлення, гарний тонкий малюнок відразу привертає увагу. Здорово вийшло! Викладаємо їх на блюдо і прикрашаємо великодній стіл.

Фарбування яєць шкіркою волоських горіхів

Волоський горіх насичений корисними вітамінами та мікроелементами. А шкірка, в якій він росте, в надлишку наповнена йодом. При дозріванні горіхи звільняються від неї. І якщо її засушити, то можна використовувати не тільки для підтримки здоров’я, але і як наймогутніший барвник. Цим якістю ми і скористаємося.

Нам буде потрібно:

 • Яйця
 • Висушена шкірка волоських горіхів
 • Рослинна олія
 • Гумові рукавички

Висушену шкірку висипаємо в каструлю і заливаємо водою. Ставимо на вогонь, доводимо до кипіння. Кілька хвилин кип’ятимо відвар.

У киплячий розчин опускаємо сирі яйця. Вони моментально починають міняти колір шкаралупи. Варимо 10 хвилин.

Через 10-15 хвилин знімаємо каструлю з вогню. Виймаємо яйця з відвару і промиваємо водою. Викладаємо їх на серветку для висихання.

Якщо Ви хочете отримати менш насичений колір, то зменшіть час перебування яєць у відварі до 3-5 хвилин. Але в такому разі їх потрібно зварити заздалегідь і опускати в розчин вже вареними.

Коли шкаралупа обсохне, оботрем крашанки рослинним маслом. Вони придбали насичений темно-коричневий колір і засяяли.

Такий надзвичайно соковитий забарвлення дає йод, присутній в шкірці волоських горіхів. Оригінально і незвично вийшло. Цей природний барвник навіть всі харчові фарби перевершив. Настільки він яскравий і сильний.

Ми спробували кілька варіантів фарбування яєць за допомогою натуральних продуктів. З їх допомогою ми домоглися прекрасних відтінків. Звичайно, таких способів множина. У природі все яскраво і соковито. Ми цим користуємося і використовуємо фарбувальні пігменти та ягід і овочів і спецій. Адже виходить здорово! А які природні барвники Ви застосовуєте при фарбуванні яєць? Пишіть в коментарях.

Читайте также:  Горячая вода совершенно бесплатно

Нові ідеї фарбування яєць до Великодня

Нам хочеться, щоб все в Світле Воскресіння було святково, яскраво і красиво. Тому кожен рік ми шукаємо смачні рецепти пасок, сирників і різних м’ясних страв, щоб чимось новеньким порадувати своїх близьких. Це стосується і яєць. Їх теж хочеться зробити ошатним і соковитими. І не такими, як у всіх. Перед Вами ще кілька задумок, які в цьому допоможуть.

Пеструшечки

Ось такого яскравого забарвлення можна досягти за допомогою харчових барвників. А робиться все дуже просто. Та й швидко. Цими яйцями Ви прикрасите святковий стіл, так і пригостить усіх присутніх за ним.

Нам потрібні:

 • Яйця
 • Харчові різнокольорові барвники
 • Паперові рушники або серветки великого розміру
 • Піпетка або ватні палички
 • Лоток для яєць
 • Канцелярські гумки

Барвники розводимо водою. Відварюємо яйця круто. Остуджуємо їх. Потім загортаємо в шматок паперового рушника, таким чином, щоб було побільше складочок. Гумкою закріплюємо хвостик.

Якщо Ви використовуєте серветки, то їх потрібно взяти щільніше або покласти в розгорнутому вигляді одну на іншу.

Піпеткою або ватяними паличками наносимо різні барвники на папір, повністю покриваючи ними всю поверхню. Поєднання кольорів можна вибирати будь-які. Робіть, як Вам подобається.

Тугіше закручуємо папір, щоб вона щільніше прилягала до шкаралупі. Ставимо нашу заготовку в лоток. Витримуємо час, який необхідно для роботи барвника. Зазвичай 20-30 хвилин.

Через двадцять хвилин розгортаємо серветку. І ось починається найцікавіше. Жоден малюнок не буде схожий на інший.

Викладаємо всі пофарбовані яйця в лоток і просушуємо їх. Пеструшечки вийшли всі яскраві і неповторні.

Бачите, як легко зробити таку красу. Чимось нагадують тюльпани, з переливами і прожилками. Такий спосіб фарбування осилять і дітлахи. Для них це буде і долученням до народних традицій, і забавою.

Бархатки

Цей спосіб фарбування дає незвичайний оксамитовий ефект. Хоча колір шкаралупи однотонний, але фарба нанесена нерівномірно, що і дає такий незвичайне покриття. А робиться все дуже просто. Повторивши всі дії, Ви швидко отримаєте такий цікавий результат.

Ми візьмемо:

 • Яйця
 • Харчові барвники різних кольорів
 • Целофанові пакети — 5 шт.
 • Рис — 500 г
 • 9% оцет — 5 ч. л
 • одноразові тарілки — 5 шт.
 • Рукавички гумові

Яйця кладемо в каструлю, додаємо сіль, щоб під час варіння вони не потріскалися. Відварюємо їх до повної готовності.

Воду зливати після варіння яєць і остуджувати їх не потрібно. Вони повинні залишатися гарячими.

Поки вони варяться, підготуємо фарбувальний склад. У целофанові пакети насипаємо по 100 г сухого рису.

В одноразові тарілки насипаємо харчові барвники. Додаємо гарячу воду. (Кількість води беремо згідно з рекомендаціями на упаковці). У нашому випадку ми висипали з полпакета сухої речовини і розвели кожну фарбу 3 столовими ложками гарячої води.

Вливаємо підготовлений барвник рис. В одному пакеті з крупою повинен бути один колірний відтінок.

Пакет загортаємо і фарбу рівномірно розподіляємо по крупі, щоб вона вся рівномірно забарвилася. Після цього додаємо в кожен кульок по одній чайній ложці оцту і знову перемішуємо вміст.

Гаряче яйце дістаємо з води і мокрим опускаємо в пакет. Закручуємо його так, щоб рис повністю покривав яйце з усіх боків.

Проробляємо те ж саме з іншими квітами. Витримуємо 2-3 хвилини для повного фарбування.

Розгортаємо по черзі кожен пакет. Яйце очищаємо від рису. Викладаємо на тарілку, щоб вони обсохнули.

Висихає шкаралупа дуже швидко. На ній залишаються невеликі вкраплення, що дуже красиво виглядає. І в результаті яйця виходять оригінальними і святковими.

Якщо Ви будете фарбувати багато яєць, не забувайте до рису доливати харчовий барвник.

Сам процес фарбування не займає багато часу. Все відбувається швидко. Готові писанки викладаємо на блюдо і прикрашаємо святковий стіл. Вони вийшли дуже симпатичними, яскравими і бархатистими. Гарного Вам великоднього дня!

Фарбування яєць в стилі декупаж

Обклеювання яєць серветками з симпатичним малюнком — прекрасна альтернатива фарбування барвниками. Перевага декупажу полягає в тому, що при цьому способі декорування використовуються тільки натуральні інгредієнти. А в результаті виходить все дуже красиво і незвично. І підходить і для прикраси до Великодня, так і з’їсти можна.

Ми беремо:

 • Яйця білі
 • Білок від одного яйця
 • Серветки з малюнком
 • Пензлик

Попередньо відварюємо яйця до готовності. Остуджуємо їх. У серветок відокремлюємо верхній кольоровий шар.

Відриваємо шматочки з фрагментами малюнка. У нашому випадку ми відривали квіточки. Ножиці використовувати не потрібно. Нерівні рвані краї краще прилягають до шкаралупи і гарніше виглядають. Ми підготували кілька фрагментів.

Накладаємо один фрагмент на яйце і пензликом від центру до краю наносимо білок рівномірними і масажними рухами. Намазуємо рясно, щоб серветка повністю просочилася. Прикладаємо інший квітка і також приклеюємо його білком.

Коли всі пелюстки приклеєні, даємо яйцю підсохнути. Після цього його можна протерти рослинним маслом. Від цього воно стане більш соковитим і блискучим.

Цей спосіб цікавий тим, що можна підібрати багато різних малюнків і оформити великодні яйця на свій смак так, як підкаже Ваша фантазія. Результат виходить і красивим і оригінальним. Повірте, таке частування нікого не залишить байдужим.

Золото та срібло

Коли бачиш, які виходять яйця при цьому способі декорування, то мимоволі згадуєш казку про Курочку-Рябу. Гладкі і блискучі, золоті і срібні, вони прикрашають святковий стіл, наповнюють будинок яскравим сонячним світлом. Зробіть кілька таких золотинок. Нехай наповниться Ваш будинок теплом і світлом у день Христове Воскресіння.

Нам потрібно:

 • Яйця
 • Поталь мідного, золотого і срібного відтінків
 • Ножиці
 • Гумові рукавички
 • Пензлики
 • Білок 1 яйця
 • Вода

Поталь можна придбати в магазинах рукоділля або замовити в інтернет-магазинах. Продається вона квадратами і кожен аркуш прокладається простий папером. Вона дуже тонка і легко пошкоджується. Тому краще працювати в рукавичках. Так вона менше липне до рук. Якщо у Вас немає можливості придбати поталь, то можна використати і звичайну фольгу для запікання.

Відварюємо яйця і охолодити. Їх колір (білий або коричневий) значення не має. Поталь нарізаємо невеликими шматочками довільно.

Беремо яйце. Зручніше спочатку обробляти одну його половину. Пензлем змащуємо цю ділянку білком.

Прикладаємо шматочок поталі. Змочуємо другу пензлик водою і від центру до країв плавними і акуратними рухами розгладжуємо і приклеюємо фрагмент.

Коли половина яйця оброблена, залишаємо його добре просохнути. У цей час можна почати роботу з іншим, завдаючи фрагменти поталі на шкаралупу.

Після того, як половина з наклеєною фольгою просохне, переходимо до обробки другої частини яйця. Готове золоте яєчко залишаємо остаточно висохнути.

Такі золоті, мідні та срібні яйця можна використовувати як ефектне прикраса святкового декору та великодніх весняних композицій. Перед вживанням їх потрібно очистити від потали і промити під струменем води, щоб звільнити від дрібних частинок.

Ми з Вами спробували різні способи фарбування великодніх яєць. І це тільки мала частина всіх тих варіантів, які існують. Адже люди — дивні особистості, їх фантазії немає межі. І кожен новий варіант — це прояв творчості і уяви.

Світле Воскресіння вже скоро. Нехай цей день буде радісним, самим яскравим і святковим! Добра, світла і тепла Вам та Вашим близьким! З наступаючою Вас Великоднем!

Newsletter
Ads