Гастрит: симптоми гастриту, причини гастриту гастрит у дітей, діагностика й лікування гастриту
7630511b1b33c05fcbf595b5be253a20 - Гастрит: симптоми гастриту, причини гастриту гастрит у дітей, діагностика й лікування гастриту

У вас з’явилася відрижка, болить живіт, нудить, зовсім не хочеться їсти, та ще й поганий запах з рота переслідує?

Можливо, ви заробили собі найпоширеніше шлункове захворювання — гастрит.

Напевно ви просто махнете рукою, приймете таблетку і побіжите далі по своїх справах.

Мовляв, не так жахливий цей гастрит, як його малюють. Але насправді, гастрит не так нешкідливий і простий, як здається. Гастрит — це, в першу чергу, реакція організму на те, що ви їсте, який просто сигналізує вам про ваш наплювацьке до нього відношенні.

7630511b1b33c05fcbf595b5be253a20 - Гастрит: симптоми гастриту, причини гастриту гастрит у дітей, діагностика й лікування гастриту

Гастрит і причини гастриту

Отже, гастрит – це запалення слизової оболонки шлунка, під час якого виникає біль, порушується травлення.

Є гостра і хронічна форми гастриту. Гострий гастрит можуть викликати хімічні речовини, які потрапили в шлунок.

Давайте розглянемо причини гастриту. Якщо ви без контролю лікаря приймаєте ліки, то банальний аспірин спровокує гастрит.

Ну і найпоширеніша причина – це неякісна їжа. До речі, швидкі перекуси всухом’ятку – вірний шлях до гастриту.

Читайте также:  Банан на подоконнике

Додамо сюди ще явні причини гастриту — це спиртні напої і куріння, а також наявність важких хвороб, інфекцій (наприклад, активізується бактерія Helicobacter pylori).

Важливою причиною є і постійні стреси. Недарма в народі кажуть, що всі хвороби від нервів.

Всі перераховані вище причини гастриту можуть призвести до хронічної стадії захворювання, якщо вчасно не вилікувати гострий гастрит.

Додамо, що причиною хронічної форми недуги може стати спадкова схильність.

Гастрит і симптоми гастриту

А зараз симптоми гастриту. Ті особи, у яких з’явився гастрит, відчувають такі симптоми, як нестерпна біль у шлунку, запаморочення, відрижка, блювота, слабкість до тремтіння в колінах. Так гастрит проявляється в гострій формі.

Ще симптоми гастриту — нудота, пронос не характерний, але може бути. При цій формі захворювання шкіра суха і бліда, може з’явитися лихоманка. Коли у вас гастрит, мовою видно наліт, хворому хочеться пити, можуть виникнути судоми.

Хронічний гастрит може не турбувати тривалий період часу. При цій формі захворювання хворий відчуває такі симптоми гастриту, як біль не гостра, а ниючий, часте відсутність апетиту, тяжкість у шлунку після їжі, печія, здуття, анемія.

Читайте также:  Что скрывается в бытовой пыли

Можуть виникати то діарея, запор. Хронічний гастрит часто призводить до того, що інші органи травлення перестають нормально функціонувати. Необхідно вилікувати дане захворювання.

Гастрит і діагностика гастриту

Гастрит повинен діагностувати кваліфікований лікар. В першу чергу, хворий проходить процедуру опитування у ентеролога, потім слідують гастроскопія (хворий ковтає спеціальний зонд) і біопсія (проба слизової шлунка).

Також хворий здає аналізи крові, сечі, калу. Якщо аналіз крові підтверджує анемію, можна діагностувати хронічний гастрит.

Лікування гастриту і профілактика гастриту

Гастрит лікується за допомогою дотримання дієти. Забороняється їсти жирне, смажене, гостре, молочне, овочі і фрукти. Дозволяються протерті каші, рідкі супи, сухарі, кисіль.

Призначаючи лікування гастриту, лікар виписує ліки, приводять у норму кислотність шлункового соку, а також препарати, які відновлять запалену слизову.

Якщо аналізи підтвердили, що шлунок інфікована бактерією Хелікобактер пілорі, то лікар призначає антибактеріальну терапію.

Читайте также:  Как мыть голову?

Щоб гастрит більше не потривожив вас, необхідно дотримуватися режиму харчування, не зловживати алкоголем, не курити, не нервувати, приймати призначені лікарем препарати.

Обов’язково потрібно вилікувати хронічні захворювання інших органів травлення.

Гастрит у дітей

Побутує помилкова думка, що гастритом хворіють тільки дорослі. Але це на жаль не так.

Дітки теж часто хворіють таким підступним недугою. Гастрит проходить у дітей в гострій формі.

Як і у дорослих, активізується «шкідлива» бактерія, а також отруєння неякісною їжею.

Симптоми гастриту у дітей: блювота, пронос, втрата апетиту, біль у животі. Діагностика та лікування такі ж, як і у дорослих.

Звичайно, гастрит – це ще не виразка шлунка, але вже перша сходинка до цього захворювання, якщо вчасно не схаменутися.

А у випадку повного ігнорування сигналів організму можна і до онкології дійти.

Ніхто і нікого залякувати не збирається, але до свого здоров’я потрібно ставитися уважно і відповідально.

Це допоможе підтримувати хорошу якість життя і сприяє довголіттю.

Newsletter
Ads